XTR

H-LINE INOXPRESS 304 NEREZOVÁ TRUBKA AISI 304

H-LINE INOXPRESS 304 NEREZOVÁ TRUBKA AISI 304

  • Trubka z kvalitní nerezové oceli AISI 304 (1.4301)
  • Vhodná pro systémy vytápění, pro rozvody teplé i studené vody (pitné i užitkové), požární rozvody, více zde...
  • Kompatibilní se všemi tvarovkamy H-LINE INOXPRESS 304
  • Certifikace od VÚPS, vč. pitné vody a požární odolnosti
  • Lze použít do teploty až 110°C (140°C - pára) a tlaku 16 bar, více zde...
  • Dostupné dimenze od 15 do 54 mm

H-LINE.XTR - Nerezová trubka AISI 304 - H-LINE INOXPRESS 304

XTR

Technický manuál, certifikaci i prohlášení o shodě si můžete stáhnout v sekci KE STAŽENÍ.

Veškeré technické informace k této tvarovce naleznete v sekci TECHNICKÉ INFORMACE.

PŘÍPRAVA TRUBKY

Pro bezproblémovou instalaci systému INOXPRESS 304 je nezbytná správná příprava trubky, stačí se řídit následujícími jednoduchými pokyny. Nesprávná příprava trubky může poškodit O-kroužek a způsobit netěsnost tvarovek.

Řezání trubek

Brusné kotouče a veškeré běžné pilky na železo nejsou v žádném případě vhodné pro řezání trubek, a to z důvodu vysoké tepelné zátěže místa řezu a možnosti natavení korozivních částic do místa řezu z řezného kotouče, kterým byl před tím řezán jiný materiál (např. staré nefunkční zkorodované rozvody apod.). Používejte k tomu určené ruční řezačky trubek, nebo speciální elektrické pily na trubky. Pokud se konce trubek zdeformují, odstraňte poškozenou část pomocí vhodné metody řezání.

Při přípravě trubky se ujistěte, že je trubka správně podepřená a že máte nasazenou ochranu očí. Při použití elektrického nářadí je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Před použitím si přečtěte pokyny výrobce.

Odříznuté konce trubek by měly být čisté a bez škrábanců a ostrých hran. Otřete trubku od třísek a nečistot, abyste zabránili poškození O-kroužku při vložení trubky.

Řezání trubek

Odhrotování trubek

Ujistěte se, že vnitřní a vnější konce trubky jsou bez otřepů nebo ostrých hran. Pokud není k dispozici odhrotovač, lze ostré hrany odstranit například jemným, čistým pilníkem, který nebyl nikdy předtím použit na jiný materiál.

Odhrotování trubek

Seznam všech produktů: