Ohýbání trubek za studena

Systém lisovaných rozvodů z nerezové oceli AISI 304

Ohýbání trubek za studena

Systém H-LINE INOXPRESS 304 obsahuje oblouky a kolena 45° a 90°, které umožňují provádět změny směru pokládky bez nutnosti ohýbat přímo trubky. V každém případě je i tak někdy zapotřebí provádět tvarování trubek za studena.

Trubky z nerezové oceli o průměru 15, 18 a 22 mm v souladu s EN 10312-1 a EN 10312-2 mohou být za studena ohýbány. Pro tuto operaci je nezbytně nutné použít příslušné zařízení k ohýbání trubek. Minimální průměr ohybu je 4 násobek vnějšího průměru trubky. Vyhněte se provádění ohybů, kde je minimální průměr ohybu menší.

Je absolutně nepřípustné provádět ohyby za tepla, za použití kyslíko - acetylénového hořáku nebo jiného prostředku. Dále je nepřípustné ohýbat H-LINE INOXPRESS 304 trubky o průměrech 28 a více mm.

Vždy je třeba dodržet minimální vzdálenost od provedeného ohybu na trubce pro instalaci tvarovek

Ohýbání trubek

Technický katalog v PDF obsahující většinu zde uvedených informací si můžete stáhnout v sekci KE STAŽENÍ.


vod Kvalita, materil, certifikace Pednosti a funkce Leak Detect Pitn voda Ohbn trubek Skladovn a manipulace Oblasti pouit Tepeln roztanost Korozn odolnost, izolace Spoj s dalmi materily Konstrukce tvarovek Lisovac nstroje drba, zruka Tlakov ztrty Instalan poadavky Pprava trubky - ezn, odhrotovn Montn pokyny